Noctua NOCTUA NF-A9x14 PWM WENTYLATOR 92x92x14mm 2200 RPM

13152

Nowy produkt

79,89 zł brutto

Więcej informacji

Noctua NF-A9x14 PWM to najnowszy produkt renomowanej austriackiej firmy, o obniżonej grubości (tylko 14 mm!) i rozmiarze 92 x 92 mm.

Jest to rewelacyjny, ultracichy wentylator, który charakteryzuje się znakomitymi parametrami pracy, gdzie przy maksymalnych obrotach (1700 RPM w trybie L.N.A)generuje hałas na poziomie 13,5 dB!

Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie, a odpowiedni kształt łopatek pozwala osiągać wysokie przepływy powietrza przy bezszelestnej pracy wentylatora.

Wentylator wykonany jest z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i wielu opatentowanych rozwiązań, które sprawiają, że jest to produkt najwyższej klasy. Są to m.in. Flow Acceleration Channels, Low Profile Design, AAO Frame, Stepped Inlet Design, Inner Surface Microstructures, Integrated Anti-Vibration Pads Smooth Commutation Drive 2 (wraz z NE-FD1 IC PWM) czy SSO2 Bearing.

Flow Acceleration Channels

Na końcach łopatek wirnika od strony ssącej znajdują się specjalne kanały dla zwiększenia prędkości przepływającego powietrza. Dzięki temu strumień powietrza w tych miejscach jest szybszy co pozwala eliminować jego rozdzelanie się i zawirowania. Następstwem tego jest zmniejszenie szumów i większy przepływ powietrza.

Low Profile Design

Wentylator jest znacznie węższy (tylko 14 mm grubości) od standardowych wentylatorów o rozmiarze 92 x 92 mm, dzięki czemu znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest naprawdę niewiele miejsca na montaż (radiatory procesorów w obudowach serwerowych czy konstrukcjach typu HTPC/MediaCenter).

AAO Frame

AAO to zaawansowana optymalizacja akustyczna ramki wentylatora. Ramka wentylatora posiada zintegrowane podkładki antywibracyjne oraz technologie Stepped Inlet Design oraz Stepped Inlet Design szczegółowiej opisane poniżej.

Stepped Inlet Design

Zastosowano tutaj specjalny kształt na ramce od strony napływającego powietrza (po raz pierwszy zastosowano to w modelu NF-F12). Dzięki niemu napływającemu powietrzu nadany zostaje ruch turbulentny, nielaminarny. Środek ten ma zastosowanie podobne do wgłębień na piłce golfowej prowadzi do bliższego ramie przepływu powietrza co pozwala wirnikowi ssać jego większą ilość i zwiększa ogólną wydajność nawiewu. Dodatkową zaletą jest to, że nielaminarny strumień powietrza wchodzący w wirnik redukuje hałasy i podnosi kulturę pracy wentylatora czyniąc go bardziej przyjemnym dla ucha ludzkiego.

Inner Surface Microstructures

Miniaturowe rowki na wewnętrznej stronie ramki polepszają oddzielanie zasysanego powietrza i ograniczają jego niepożądane zawirowania co podnosi wydajność i zmniejsza emisję hałasu jednocześnie.

Integrated Anti-Vibration Pads

Zintegrowane wstawki antywibracyjne wykonane z miękkiego silikonu dodatkowo minimalizują przenoszenie drgań zachowując pełną kompatybilność ze wszystkimi standardowymi systemami montażowymi i mocowaniami wentylatora do radiatorów.

Smooth Commutation Drive 2

Każdy wentylator prócz szumów aerodynamicznych generuje tzw. "hałas przełączania" potocznie "cykanie", które jest uporczywe i może odgrywać znaczącą rolę w emisji hałasu wentylatorów osiowych z bezszczotkowymi silnikami prądu stałego. Na każdym przejściu pomiędzy cewkami wirnik otrzymuje nagły impuls. Smooth Commutation Drive 2 zapewnia bardziej ciągłe i płynne przełączanie cewek co wycisza uporczywe cykanie nawet w bliskiej odległości od silnika.

Układ NE-FD1 PWM IC

Wentylator zawiera zaprojektowany specjalnie dla wentylatorów Noctua z PWM układ dla kontroli prędkości, który integruje technologię Smooth Commutation Drive (SCD) z ultra niskim poborem mocy. Większość wentylatorów z konwencjonalnym PWM ma podawane kwadratowe sygnały, które powodują nagłe impulsy momentu obrotowego, wynikiem czego jest "cykanie" słyszalne w szczególności przy spowolnionych obrotach. Dzięki układowi NE-FD1 podawane sygnały mają spowolnioną szybkość narastania, są łagodniejsze. Dzięki temu "cykanie" jest skutecznie tłumione. Układ NE-FD1 uwypukla różnicę kultury pracy w stosunku do konkurencyjnych wentylatorów z PWM szczególnie przy niskich prędkościach. Dodatkową zaletą tego układu jest znaczne obniżenie pobieranej mocy przez wentylator.

SSO2 Bearing

Każdy wentylator prócz szumów aerodynamicznych generuje tzw. "hałas przełączania" potocznie "cykanie", które jest uporczywe i może odgrywać znaczącą rolę w emisji hałasu wentylatorów osiowych z bezszczotkowymi silnikami prądu stałego. Na każdym przejściu pomiędzy cewkami wirnik otrzymuje nagły impuls. Smooth Commutation Drive 2 zapewnia bardziej ciągłe i płynne przełączanie cewek co wycisza uporczywe cykanie nawet w bliskiej odległości od silnika.

Dodatkowo wentylator został wyposażony w kołeczki wyciszające (4 sztuki), adapter (L.N.A.) redukujący maksymalne obroty wentylatora z 2200 do 1700 RPM, rozgałęziacz 4pin PWM, przedłużacz 4pin PWM(30 cm) i wkręty montażowe (4 sztuki).

Noctua to najwyższa jakość i precyzja wykonania. Specjalistyczne, udoskonalone łożyska SSO2 zapewniają niezawodną i cichą pracę na poziomie minimum 150000 godzin.

Dane techniczne:

 • Wymiary: 92 x 92 x 14 mm (L x W x H / długość x szerokość x wysokość)
 • Prędkość obrotowa: 300-2200 obr./min (bez adaptera) lub 300-1700 obr./min (z adapterem Low Noise)
 • Przepływ powietrza (przy maksymalnych obrotach wentylatora): 50,5 m3/h (bez adaptera) lub 38,1 m3/h (z adapterem Low Noise)
 • Poziom hałasu (przy maksymalnych obrotach wentylatora): 19,9 dB (bez adaptera) lub13,5 dB (z adapterem Low Noise)
 • Ciśnienie statyczne: 1,64 mm H2O (bez adaptera) lub 0,92 mm H2O (z adapterem Low Noise)
 • Napięcie nominalne: 12 V
 • Maksymalny pobór mocy: 1,32 W
 • Natężenie: 0,11 A
 • Żywotność: powyżej 150000 godzin!

Zastosowanie:

 • chłodzenie radiatorów
 • wentylacja zasilaczy z wiatrakami o rozmiarze 92x92 mm
 • cyrkulacja powietrza w specjalistycznych urządzeniach czy obudowach

W zestawie:

 • wentylator Noctua NF-A9x14 PWM
 • silikonowe kołeczki antywibracyjne (4 sztuki)
 • adapter trybu Low Noise
 • przedłużacz 4pin PWM (30 cm)
 • rozgałęziacz 4pin PWM
 • wkręty montażowe (4 sztuki)
 • opakowanie typu box

Gwarancja 2430 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane