Tissotoys TISSOTOYS FIGURKA TRYLOGIA KOZAK BOHUN

Bohun ubrany jest w typowy kozacki strój, czyli koszulę, żupan, szerokie spodnie – hajdawery oraz buty z wysoką cholewą i uzbrojony w szablę typu polsko-węgierskiego, pistolet z zamkiem kołowym; za pasem piernacz – oznaka rangi w wojsku kozackim

12409

Nowy produkt

2 Przedmioty

39,99 zł brutto

Więcej informacji

 

Nowa seria ręcznie malowanych figurek historycznych firmy TISSOTOYS prezentuje wojowników, którzy odgrywali ważne role w dziejach Polski, Europy i świata.
Kolekcję rozpoczynamy powszechnie znanymi postaciami z Trylogii Henryka Sienkiewicza: Michał Wołodyjowski, Onufry Zagłoba, Bohun oraz najsłynniejsza polska formacja Husaria.
Z tyłu opakowania każdej figurki znajduje się, krótki opis postaci zredagowany przez pracownika naukowego Muzeum Wojska Polskiego.
Figurki pełnią rolę zarówno wspaniałych zabawek edukacyjnych, jak i cennych eksponatów kolekcjonerskich.
Patronat nad kolekcją objęło Muzeum Wojska Polskiego.
Figurki ręcznie malowane.

Wymiary 110 x 50 x 85 mm

Bohun

Figurka przedstawiającą postać literacką z powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”, będącej pierwszą częścią słynnej trylogii osadzonej w realiach siedemnastowiecznej Rzeczpospolitej. Pierwowzorem sienkiewiczowskiego bohatera był kozacki pułkownik Iwan Bohun, który podczas powstania Bohdana Chmielnickiego (1648-1654), a to wydarzenie stanowi główną kanwę powieści, wsławił się m.in. w bitwie pod Beresteczkiem, gdzie dowodził obroną kozackiego obozu.

Bohun ubrany jest w typowy kozacki strój, czyli koszulę, żupan, szerokie spodnie – hajdawery oraz buty z wysoką cholewą i uzbrojony w szablę typu polsko-węgierskiego, pistolet z zamkiem kołowym; za pasem piernacz – oznaka rangi w wojsku kozackim.

Figurka wykonana w jakości kolekcjonerskiej, jednocześnie spełnia wymogi norm dla zabawek od 3 roku życia.
Patronat nad kolekcją objęło Muzeum Wojska Polskiego.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Producenci

Nowe produkty