Kontakt Chemie Kontakt Chemie POSITIV 20 200ml światłoczuły

1434

Nowy produkt

3 Przedmioty

118,00 zł brutto

Więcej informacji

Światłoczuła warstwa ochronna w płynie używana w produkcji płytek drukowanych. Positiv 20 jest płynnym produktem służącym do przenoszenia warstwy ochronnej przed wytrawianiem bezpośrednio na płytkę. Powłoka jest odporna na silne kwasy używane do wytrawiania, jednak łatwo daje się usunąć rozpuszczalnikami (estry ketony) lub roztworami alkalicznymi. Powłoka Positiv 20 jest czuła na światło z pasma zbliżonego do promieniowania UVA, więc powinna być nanoszona w świetle żółtym, lub przyciemnionym świetle dziennym. Głównym zastosowanie Positiv 20 jest produkcja obwodów drukowanych. Przezroczysty pozytywny wzór z diagramu jest dokładnie przenoszony, a powierzchnie nieprzepuszczalne dla światła pozostają niewytrawione.
Użyteczny też przy wykonywaniu heliograwiury i fotolitografii.

Specyfikacja:
- Pojemnik ciśnieniowy: 200 ml
- Wydajność (przy grubości warstwy 8μm): 1 m2 / 200 ml
- Maksymalne widmo dla światłoczułości: 340-420 mm (UV-A)
- Okres trwałości: 18 miesięcy od daty produkcji

Sposób zastosowania - przygotowanie płytki przed naświetlaniem:
1. Należy oczyścić powierzchnię z tłuszczu za pomoca środków UM-109, UM-115 lub podobnych, a następnie spłukać gorącą wodą.
2. Nanoszenie emulsji powinno odbywac się w zacienionym pomieszczeniu (ciemnia fotograficzna nie jest konieczna, wystarczy brak źródeł jasnego światła). Trzymając spray pionowo w odległości ok. 20 cm nanosić spiralnie równomierną warstwę na płytkę.
3. Płytkę należy suszyć w ciemności - w temperaturze pokojowej przez 24 godziny, w temperaturze ok. 70°C wystarcza 20 min. Temperatura powyżej 70°C może zniszczyć warstwę emulsji!

29 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane